Sunar Mısır

Sunar Grup’un 30 yıllık tecrübesiyle nişasta ve nişasta bazlı şeker alanında uzman şirketi

Elita Gıda

Sunar Grup’un yemeklik sıvı yağlar üreten dinamik ve en hızlı büyüyen şirketi.

Sunar Özlem

Sunar Grup’un un ve hayvan yemi üreten köklü şirketi.

NÇS TARIM

Sunar Grup’un taze meyve üretimi gerçekleştiren ve sofralarınıza sağlığı sunan tarım şirketi.

Sunar Grup Hakkında

Türkiye’nin tarıma dayalı sanayi ve gıda sektöründe yükselen değeri Sunar Grup, yaklaşık yarım asırlık tecrübesi, 850’den fazla çalışanı ve geniş ürün gamı ile 5 kıtada 100'den fazla ülkeye kendi markasıyla ihracat yapmaktadır. Yıllık 900.000 ton yağlı tohum ve hububat işleme kapasitesi ve tarıma dayalı sanayide sahip olduğu geniş bilgi birikimi & tecrübesi sayesinde Avrupa, Orta Doğu ve Kuzey Afrika'nın en büyük tarıma dayalı sanayi gruplarından biri olmayı hedeflemektedir.

Sunar Grup’un temeli 1970'lerin ilk yarısında kurucusu Nuri ÇOMU'nun çırçır ve çeltik alanında yaptığı akılcı ve cesur yatırımlarla atılmıştır. 1974 yılında kurulan Çırçır ve Çeltik fabrikası, Çukurova’da pamuk tarımında karşılaşılan problemler nedeniyle günümüze ulaşamasa da 1976 yılında Osmaniye'de un fabrikası olarak kurulan Sunar Özlem, 1997 yılında Sunar Özlem bünyesine eklenen Sunar Yem, 1985 yılında Adana'da kurulan Sunar Mısır, 2006 yılında kurulan NÇS ve Elita Gıda ve 2010 yılında kurulan Sunar Pazarlama firmaları grup bünyesine katılmıştır.

Sunar Grup tarıma dayalı sanayi alanında 5 farklı sektörde faaliyet göstermektedir. Grup şirketlerinde; Sunar Mısır nişasta ve nişasta bazlı ürünler, Elita Gıda perakende ve ev dışı tüketime yönelik bitkisel sıvı yağlar, Sunar Özlem un ve yem, NÇS taze meyve alanında üretim ve satış yapmaktadır. Sunar Grup şirketlerinin dış ticaret faaliyetleri Sunar Pazarlama çatısı altında sürdürülmektedir.

Haberler

Hasan Özkan: “Yangın tamamen söndürüldü. Üretimimize kaldığımız yerden devam ediyoruz”

Adana’da Elita Gıda şirketinin bünyesinde bulunan yağlı tohum kurutma tesisinde çıkan yangın sonrasında Elita Gıda CEO’su Hasan Özkan taraf...

devamı
Hüseyin Nuri ÇOMU, Adana Milli İradeye Saygı Platformu’nda Halka Seslendi

“ Milletimiz 15 Temmuz’da ikinci bir kurtuluş savaşı vererek, Başkomutanımızın öncülüğünde hükümetimizle ve gü...

devamı
Gıdada taklit ve tağşişe dev cezalar yolda!

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, taklit ve tağşiş uygulamalarına dönük yaptırımların yeniden belirlenmesiyle ilgili yasal düzenle...

devamı